اردبیل

۵۰۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در اردبیل با ۲۵۰ میلیارد تومان کمک مالی آزاد شدند

به گزارش  اقتصادارس به نقل از تسنیم ،آیت‌الله سیدحسن عاملی صبح امروز در دیدار با اعضای ستاد دیه استان اردبیل اظهار داشت: فعالیت ستاد دیه با آزادی ۱۴۰ هزار زندانی جرائم غیرعمد در استان اردبیل یک اتفاق بسیار خوشایند و مایه مسرت و شادی است که آبرو و شرف ما را خریداری کرده است.

وی بیان کرد: فعالیت‌های خوبی برای آزادسازی زندانیان در حال انجام است که از مهم‌ترین شاخصه‌های فعالیت ستاد دیه است که با پشتیبانی از خیران به عنوان یک امر خداپسندانه توانسته کمکی جدی باشد و تلاش و همت خیران توانسته نقش مهم و اساسی خود را در طول این سال‌ها به خصوص در ایام ماه مبارک رمضان و محرم و صفر نشان دهد.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: ۲۵۰ میلیارد تومان کمک مالی برای آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد در استان انجام یافته که آمار این زندانیان به ۵ هزار زندانی جرائم غیرعمد در استان ثبت شده که این مسئله از حسنات و فیوضات ماه مبارک رمضان است که با دستگیری از نیازمندان و کمک به همنوعان در جامعه نمود خود را نشان می‌دهد.

عاملی اظهار کرد: فراهم کردن نشاط اجتماعی در جامعه و آزادی یک زندانی آبرومند بی‌شک سبب صیانت و حفظ آبروی این افراد می‌شود بی‌آنکه کوچکترین صدمه‌ای به حیثیت آن‌ها وارد شود و تلاش خیران با پشتیبانی از چنین خانواده‌هایی زمینه اشتغال و کارآفرینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: نسل انجام کارهای خیر و پسندیده در سال‌های آینده نیز با همین ظرفیت عظیم تداوم خواهد یافت و مایه آبروی استان خواهد بود که همچنان از مردم استان اردبیل درخواست داریم برای حمایت از زندانیان معسر حمایت‌های خود را ادامه داده و مشارکت‌های جدی و ارزشمند خود را در این مسیر ارزشمند ادامه دهند.

سند تحول و تعالی دستگاه قضایی اردبیل با محوریت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها اجرا می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین کثیرلو، رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز اظهار داشت: کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در حال حاضر مهم‌ترین اولویت دستگاه قضائی استان است و در این زمینه برگزاری جشن‌های گلریزان و مشارکت خیران برای آزادسازی زندانیان امری لازم و ضروری است.

وی بیان کرد: کمک به نیازمندان و آزادسای زندانیان جرائم غیرعمد مالی در استان اردبیل در مناطق مختلف استان به خصوص ماه رمضان برای ما مهم و حائز اهمیت است که به همین منظور امسال جشن گلریزان به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد و ستاد دیه استان در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها رسالت خطیری و حساسی برعهده دارد تا از جمعیت زندانیان بکاهد.

 رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: سند تحول و تعالی دستگاه قضایی استان اردبیل با محوریت کاهش جمعیت کیفری زندان‌های جرائم مالی غیرعمد و مالی اجرا می‌شود و درصدد هستیم با تمهیدات به عمل آمده بتوانیم موانع موجود را از سر راه برداشته و به تمامی اهداف خود در راستای آزادسازی زندانیان دست یابیم.

کثیرلو تصریح کرد: با همکاری خیران و تحقیقات به عمل آمده پرداخت بدهی زندانیان جرائم مالی غیرعمد در استان انجام یافته و زندانیان به آغوش خانواده‌های خود بازگشته‌اند و هم‌اکنون نیز نیازمند مشارکت خیرانی هستیم تا خانواده‌هایی را که گرفتار مشکلات اقتصادی هستند آزاد کنیم و رویکرد ستاد دیه استان را با آزادی زندانیان رقم بزنیم.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون نیز خیران با پرداخت هزینه افطاری خود درصدد کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد هستند و با برگزاری جشن گلریزان شادی را دوباره به خانواده‌ها بازگردانند و گرهی از مشکلات خانواده‌های نیازمند مالی را برطرف کنند که این موضوع به نوبه خود حائز اهمیت و اساسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا