زنجان

۴۵معدن غیرفعال استان زنجان تعیین تکلیف شد

گروه استان‌ها – رئیس سازمان صمت استان زنجان از فعالیت ۳۵۵ معدن در استان خبر داد و گفت: توسعه معادن استان نقش مهمی در تحقق رشد اقتصادی هدف‌گذاری شده، خواهد داشت.

به گزارش  اقتصادارس به نقل از تسنیم ، استان زنجان دارای ذخایر معدنی بسیار غنی است و از سویی مطالعات و بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد، بخش معادن و صنایع معدنی به‌طور بالقوه ظرفیت آن را دارد که در بلندمدت به عنوان یکی از پیشران‌های رشد اقتصادی نقش ایفا کند و سهم تعیین‌کننده‌ای در خلق ثروت و بهبود تراز تجاری بر عهده گیرد.

از این رو، می‌توان گفت، معادن یکی از بخش‌های مهم استان زنجان در تحقق رشد ۸.۷ درصدی اقتصاد استان به شمار می‌روند که در این میان برای ایفای نقش اساسی این بخش، باید مشکلات موجود بر سر راه بهره‌برداری از این ظرفیت بزرگ برطرف شود.

ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در این زمینه با اشاره به فعالیت ۳۵۵ واحد معدنی در استان، اظهار داشت: این معادن سالانه بیش از ۱۲ میلیون تن مواد استخراج می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۳ هزار نفر در معادن استان زنجان مشغول به کار هستند، تصریح کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده در سال گذشته ۲۵ معدن غیرفعال در این استان فعال سازی و ۲۰ معدن غیرفعال نیز تعیین تکلیف شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه مجموع سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته برای ۳۵۵ معدن استان بالغ بر ۳ هزار و ۲۰۱ میلیارد ریال بوده است، اضافه کرد: سال گذشته ۱۴ فقره پروانه بهره‌برداری برای معادن در استان صادر شده که برای ۶۶ متقاضی کار، فرصت شغلی فراهم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا