ارز

قیمت بیت کوین به ۱۹۲۰۰ دلار رسید! /افت ۱۴ درصدی اتریوم در یک هفته

به گزارش اقتصادارس ، بیت کوین هم اکنون با رشد نیم درصدی در محدوده قیمت ۱۹۲۰۰ دلار معامله می شود. نسبت به یک هفته گذشته، بیت کوین حدود ۱۰ درصد کاهش قیمت داشته که این نشان می دهد دوباره این ارز وارد مسیر نزولی شده است؛ البته با شیب کمتر.

ارزش معاملات بیت کوین در شبانه روز گذشته ۲۵ میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم ۳۶۷ میلیارد دلار است.

کاهش قیمت اخیر بیت کوین باعث شده این نگرانی ایجاد شود که ممکن است دوباره یک روند نزولی سنگین آغاز شود. بسیاری از تحلیلگران، قیمتی که بیت کوین در این مسیر نزولی لمس خواهد کرد را ۱۰ الی ۱۴ هزار دلار اعلام کرده اند. گرچه این فقط تحلیل آن هاست و مشخص نیست که درست باشد یا نه.

بیت کوین در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ بدترین سقوط ۱۱ سال اخیر خود را ثبت کرده و از ۴۵۰۰۰ دلار تا حدود ۲۰۰۰۰ دلار کاهش قیمت داشته که این شدیدترین افت قیمت از سال نیمه دوم سال ۲۰۱۱ تا کنون است.

افت ۱۴ درصدی اتریوم در یک هفته

اتریوم هم امروز با رشد حدود نیم درصدی در محدوده ۱۰۴۰ دلار معامله می شود. در مقیاس هفتگی، اتریوم افت بیشتری نسبت به بیت کوین داشته و با ۱۴ درصد کاهش، زیان نسبتا بزرگی به خریداران خود وارد کرده است.

طی شبانه روز گذشته ۱۳ میلیارد دلار اتریوم معامله شده و با کاهش امروز، ارزش بازار این آلت کوین به ۱۲۶ میلیارد دلار رسیده است.

اتریوم فاصله کمی با رسیدن به کانال ۹۰۰ دلاری دارد و چنانچه وارد این کانال شده و تثبیت شود، ممکن است یک روند نزولی دیگر را آغاز کند.

بازدهی هفتگی همه آلت کوین ها منفی شد

آلت کوین ها امروز اکثرا منفی هستند. البته تعداد قابل توجهی هم رشد داشته اند اما در کل تعداد منفی ها بیشتر است.

در فهرست ۵۰ ارز برتر بازار کوکوین توکن با افت ۶ درصدی و سند باکس با افت ۴ درصدی، بیشترین زیان را به خریداران وارد کرده اند. اما در میان مثبت ها، اتم با رشد ۸ درصدی، تزوس با رشد ۵ درصدی و دوج کوین با رشد ۴ درصدی بهترین بازدهی را داده اند.

نکته مهم اینجاست که تمام آلت کوین های موجود در فهرست مذکور، در مقیاس هفتگی با افت مواجه شده اند و هیچ کدام از آن ها رشد نداشته اند.

هلیوم و زی کش با افت ۲۳ درصدی، در صدر بیشترین افت ها قرار دارند. سولانا، آوالانچ، اکسی اینفینیتی و نیر پروتکل هم با افت ۲۲ درصدی، سقوطی قابل توجه را در یک هفته ثبت کرده اند.

افت ۲۲ درصدی ارزش معاملات

ارزش بازار ارزهای دیجیتال هم اکنون ۸۶۶ میلیارد دلار است که نسبت به دیروز تغییر چشمگیری نداشته. اما ارزش معاملات ۲۲ درصد کاهش یافته که عدد ۵۶ میلیارد دلار را نمایش می دهد.

ارزش معاملات دیفای ۵ میلیارد دلار بوده و در استیبل کوین ها هم ۵۲ میلیارد دلار معامله انجام شده است.

اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا