اقتصادآذربایجانزنجان

تورم زنجان به دلیل اجاره‌بها بالا است/ زنجان توسعه یافته اما بدون زیرساخت

به گزارش اقتصادارس به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، محسن افشارچی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه شهردار زنجان با اشاره به اینکه شهر زنجان با انتخاب شهردار به ساحل آرامش رسید، اظهار داشت: عادت من این است که زنجان را با استان‌های دیگر مقایسه می‌کنم و یک مقدار ناراحت می‌شوم چون در بسیاری از شاخص‌ها ما عقب هستیم.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه ما فرصت اصطکاک نداریم، بیان کرد: با توجه به مشکلات عدیده که ما داریم و با توجه به مشکلات اداری باید پاسخگو باشیم و فرصت را از دست ندهیم.

وی با بیان اینکه ۴۳ سال است زحمت می‌کشیم که درخت انقلاب تنومندتر شود، گفت: منیت باید آخرین کار مسؤولان باشد، چون باید پاسخگوی کارمان باشیم.

افشارچی با اشاره به اینکه تلاش و تعالی و هدف ما باید پیشرفت استان باشد، گفت: همه دستگاه‌های زیرمجموعه استانداری در کمک به شهرداری تلاش خواهند کرد، اما خواهش داریم شاخص عددی برای شهر تعریف شود چون ۵۰ درصد استان، شهرستان زنجان را شامل می‌شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه شهرداری باید برنامه محور باشد، گفت: در زنجان تورم زیاد است چون اجاره‌بها زیاد است، بنابراین همین موضوع موجب تورم بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر جایی که توسعه می‌یابد باید به مراکز خرید آن هم توجه شود، گفت: قطعا راه‌اندازی مراکز خدماتی در نقاط مختلف شهر استان را به سمت توزیع عدالت هدایت خواهد کرد.

افشارچی با اشاره به اینکه استان توسعه یافته، ولی زیرساخت‌ها کافی نبوده است، گفت: اگر محله‌ای توسعه می‌یابد باید مراکز خدماتی هم در آن باشد.

استاندار زنجان تصریح کرد: افزایش تولید ناخالص ملی از محل خدمات است که اصلی‌ترین آن بحث استفاده از ظرفیت‌های گردشگری است که باید از آن استفاده شود.

وی با بیان اینکه بهترین نحو حکمرانی فعالیت شبکه‌ای است، گفت: در جریانات اخیر برف ناهماهنگی‌هایی به وجود آمد، البته من این را قبول کردم ولی خب حتی اگر بهترین هماهنگی را هم داشتیم نمی‌توانستیم آن را کنترل کنیم، پس باید از ظرفیت‌های شبکه‌ای استفاده کنیم که شهردار جدید این خصیصه را دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه همه افراد با مسؤولیت‌پذیر که دارند باید برای تعالی نظام تلاش کنند، گفت: کسانی که در مراحل سخت انقلاب را تنها نگذاشته‌اند، باید سختی و دشواری را بپذیرند.

منصور مرادلو با بیان اینکه دوستداران نظام باید سختی را بپذیرند، بیان کرد: هرکدام از ما در مسیر انقلاب مسؤولیت داریم، هر چند که سختی باشد اما باید تلاش کنیم به موفقیت برسیم.

وی با بیان اینکه تکلیف ما در مسیر انقلاب سنگین است، گفت: ما باید با استعانت از خداوند مسؤولیت خود را انجام دهیم.

مرادلو با اشاره به اینکه باید با پشتیبانی برای موفقیت نظام تلاش کنیم، گفت: سخت‌ترین عبادات کارهایی است که سختی زیاد دارد و کسانی که مسؤولیت دارند، باید برای آینده نظام و با وحدت و صمیمیت تلاش کنند که موفق باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه تلاش کردیم در این ۶ ماهه با همکاری یگانه و سلطان محمدی مثل دو امدادی پروژه‌های قبلی را به نتیجه برسانیم، گفت: به مردم قول می‌دهیم که در انجام مسؤولیت شب و روز نشناسیم.

شهردار سابق زنجان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه همه آمدن‌ها و رفتن‌ها باید خدمت به مردم باشد، گفت: ما محدودیت‌های زیادی در دوران تصدی شهرداری داشتیم و به ویژه در ایام کرونا سختی بسیاری متحمل شدیم.

حبیب الله یگانه با اشاره به اقدامات شهرداری در ایام کرونا بیان کرد: بحث اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام، بحث ضدعفونی شهر، تجهیز آرامستان، اجرای سردر پادگان از جمله این اقدامات بوده است.

وی با اشاره به اینکه ما در انتقال آرامستان فشار زیادی متحمل شدیم، گفت: ۵۰ هکتار از زمین آرامستان جای توسعه دارد که می‌توان از ظرفیت آن استفاده کرد.

یگانه گفت: اجرای تقاطع هم‌سطح سیدالشهدا با حل اختلافات مالی، پارکینگ طبقاتی سعدی، توسعه پارک‌های شهر، نوسازی تجهیزات آتش‌نشانی، ساخت ایستگاه گلشهر کاظمیه، افزودن ۱۸ هکتار به فضای سبز شهر نیز از دیگر اقداماتی است که صورت گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا