طلا

تداوم پیشروی قیمت سکه و طلا

به گزارش اقتصادارس، بازار ارز تهران امروز شنبه۱۱ تیر ماه  تحت تاثیر پس لرزه های شکست مذاکرات دوحه بود. کیهان نوشت : آمریکا نه تحریم را لغو می‌کند و نه تضمین می‌دهد. 

سیدمحمد مرندی، مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای  نیز اعلام کرد:یکسری مسائل باقی مانده که اگر حل نشوند، می توانند اجرای برجام را برای ایران با چالش های جدی مواجه کنند. 

دلار به آستانه مرز های جدید رسید

قیمت دلار امروز  به مسیر افزایشی روز پنجشنبه گذشته ادامه داد. نرخ دلار امروز  به نیمه کانال جدید رسید. از افزایش قیمت دلار می توان حدس زد  که معامله گران امید چندانی به موفقیت مذاکرات، دست‌کم در آینده نزدیک ندارند. 

البته معامله گران معتقد بودند که در کنار بدبینی بازار ارز  به برجام ؛ سیگنال های صعودی از بازار های همسایه صادر شده بود. قیمت دلار در هرات وارد کانال جدید شد. دلار در استانبول ، سلیمانیه و دبی  هم به آستانه مرز های جدید رسید. 

آرامش نسبی قیمت دلار رسمی 

در بازار رسمی قیمت دلار آرامش نسبی را تجربه کرد. قیمت دلار صرافی ملی امروز با ۲۷ هزار و ۷۳۹ تومان روانه بازار شد و قبل از ظهر بر روی ۲۷ هزار و ۷۲۳  تومان قرار گرفت. دلار صرافی در نیمه ظهر امروز با ۲۷ هزار و ۷۲۷ تومان معامله شد که نسبت به دو روز قبل ثابت بود. قیمت دلار در انتهای کار صرافی ملی بر روی ۲۷ هزار و ۷۳۴ تومان ایستاد. 

در بازار متشکل ارزی هم نرخ دلار در ابتدای معاملات امروز ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان بود  و در نیمه روز به قیمت به ۲۷ هزار و ۵۹۰ تومان به فروش رسید.قیمت دلار متشکل عصر امروز ۲۷ هزار و ۶۰۱ تومان بود. 

تداوم پیشروی قیمت سکه و طلا 

قیمت اونس طلا روز گذشته  تقریبا ۸ دلار پایین آمد و بر روی ۱۸۰۴ دلار ایستاد. این فلز گران بهای جهانی در بازار امروز به ۱۸۱۳ دلار رسید. 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار عصر امروز افزایش یافت. این فلز زرد رنگ داخلی امروز ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان بالاتر از  ۲ روز پیش معامله شد و به قیمت ۱ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رسید. 

روند افزایشی قیمت سکه هم که روز پنجشنبه آغاز شده در بازار امروز هم ادامه پیدا کرد. سکه بازان که  در انتظار افزایش قیمت دلار بودند، امروز با رشد دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند. سکه  امروز به مقاومت جدید ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نفوذ کرد. قیمت سکه عصر امروز ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود. حباب سکه با قیمت یاد شده در محدوده ۱۳ درصد بود و فاصله ارزش ذاتی سکه با قیمت نقدی آن در بازار بیش از ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود. 

اقتصانیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا